Ayame No Sekai

Blog zwariowanego wybryku natury, który chce podbić caaaały świat!

Pokażę Ci historię, która na zawsze pozostanie w Twoim sercu ~ one shot’y 16 listopada, 2010

Filed under: Bez kategorii — Ayame @ 21:05

W końcu udało mi się napisać notkę. Nie wiem dlaczego, ale wszystkie moje szkice trafiają do kosza, a Ayame no Sekai

świeci pustkami. To takie frustrujące… ~.~’’

Dzisiejsza notka nie będzie oceną oneshotów, bo nawet nie byłabym w stanie obiektywnie na nie spojrzeć. Ja po prostu kocham każdą historię oddzielnie. Bo kiedy płaczę, śmieję się, czy zamieram w ciszy, czytając ją po raz setny, mam wrażenie, że czas się zatrzymał.

Mam nadzieję, że zachęcę was do przeczytania którejś z mangi 😉


"Ona"

„Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach”

~·~

Camelot Garden

„Tam, gdzie sen stał się rzeczywistością, powstał wyimaginowany świat. Żyły w nim tylko dzieci. Razem tworzyły talię kart, w której każdy miał swoje miejsce. W tymże świecie istniał również Bóg i Caribel. Boga wszyscy czcili wiernie, bojąc się jego gniewu. Caribel był zaś aniołem w tym piekle. Swoją własną krwią mógł uzdrowić każdego, choć każda rana w karcianym świecie nie miała się nigdy zabliźnić.

Czy ten chaos pełen zagubionych dzieci zamieni się w raj, a może on już jest rajem w samym środku piekła?”

*.*.*

Kiedy czytam po raz kolejny tą mangę czuję niezmiennie to samo- pewien niepokój, wzruszenie, no i ta cisza wokół mnie, choć w sercu wiele pytań ~ to coś niesamowitego.

Online: PL/ENG Download: PL*/ENG

* umieściłam Camelot Garden na MF, ponieważ grupa tłumacząca oneshota już nie istnieje, lub została zawieszona.

Forever Honey

„Honey i jej tata są dwoma przeciwieństwami. Ona zimna i opanowana, On wiecznie uśmiechnięty, a swoim roztrzepaniem przyciąga same kłopoty. I choć to On powinien opiekować się swoją ukochaną córką, to jest na odwrót.

Wszystko brzmi słodko i uroczo, jednak czasem może stać się coś, co wywróci życie bohaterów do góry nogami”

*.*.*

Gdy zaczęłam pisać opis mangi, okazało się, że nie potrafię dobrać jakichkolwiek słów. Jedyne co brzmiało prawdziwie to po prostu „więź”. Bo to ona sprawia, że widząc tą dwójkę wybucham śmiechem, ocieram łzy z policzka.

Online: PL/ENG Download: PL/ENG

Vampire to Shinigami

„Czym jest śmierć dla człowieka, którego praca polega na zabijaniu innych ludzi? Thomas dostał kolejne zlecenia. Tym razem musi zabić panienkę z dobrego domu. Nie ważne czym zawiniła, po prostu trzeba było ją zabić. Podczas „akcji” jednak nie wszystko poszło po jego myśli i sprawa się skomplikowała.”

*.*.*

O rajciu, ten oneshot to najlepsza czarna komedia. To co tam się dzieje, jest jednym wielkim szaleństwem. Bohaterzy mają tak chore charaktery, że czuję się przy nich normalna.

Online: PL/ENG Download: PL*/ENG

*aby ściągnąć, trzeba się zalogować na stronie (Jinja Temple)

Todayoi

„Dlaczego świat jest taki brudny, szkaradny, tępy i głośny? Gdzie jest piękno tej pustki? Samotność? Czy to jest to uczucie?”

*.*.*

Historia niezwykle krótka, ale niesamowicie pamiętna. Nie wiem czy to kwestia delikatność, czy piękna. Ale jedno jest pewne, ten oneshot to dzieło.

Online: PL/ENG Download: PL*/ENG

*projekt był tłumaczony przez Manga Journey, jednak teraz nie ma go na liście. Dlatego też umieściłam go na MF 😉

Half & Half

„W jednym wypadku umiera dwoje obcych sobie ludzi. Jednak w dniu ich śmierci historia się nie kończy, bowiem ich losy splatają się między ziemią, a niebem. Bóg daje im szansę na ponowne życia. Jednak tylko jedno z nich będzie mogło skorzystać z tego daru. W ciągu 6 dni będą musieli dzielić ze sobą duszę, 7 zaś zadecydują, kto z nich powróci na Ziemię.

Czy którekolwiek z nich będzie w stanie poświęcić własne marzenia, dla drugiej osoby?”

*.*.*

Half & Half jest nie tylko kolejną smutną historią, ale genialnym dialogiem między ludźmi, a także ich relacjami, które w tym przypadku są rozbrajające ^^

Online: PL/ENG Download: PL/ENG

Hakuji

„Pewien malarz zobaczył wdzięk, który skradł jego serce. Postanowił uwiecznić go na płótnie. Jednak, kiedy ono wciąż stało puste i samotne, pojął, że namalowanie nieskazitelnego piękna jest niemożliwe. Ta niewinność i prostota zawsze zostanie gdzieś zgubiona, a obraz stanie się jedynie pobazgranym płótnem. To tak jakby ktoś spróbował uchwycić przelotny promień światła i oprawić go w ramkę…

Czy jednak coś sprawi, że na płótnie pojawi się to uczucie, które zachwyci każdego?”

*.*.*

Czasami jak wracam pamięcią do tej historii, to nachodzi mnie to niepokojące pytanie – Czym jest piękno? W tym samym momencie chwytam za ołówek i wygrzebuję z biurka białą kartkę. Potem zamykam się w swoim świecie i staram się nakreślić własne pojęcie piękna.

Na przyszłość, dam Wam znać kiedy mi się to uda 😉

Online: PL/ENG Download: PL/ENG

Kon no Ki Konoha

„Nienawidzę lata – powietrze jest suche i bardzo bolesne. Wiosny też nienawidzę – sprawia, że jestem senna. Oczywiście, zimy też nienawidzę. Czuję się samotna patrząc na śnieg. Dla mnie tylko jesień jest w porządku.

Jesień.. to właśnie wtedy moje serce budzi się długiego snu. Tylko o tej porze moje marzenia spełniają się, a ja nie czuję się już samotna. Jak ja kocham jesień…”

*.*.*

Kon no Ki Konoha to moja najukochańsza manga jedno-rozdziałowa. Ma w sobie taki niewinny urok, coś, co urzeka mnie za każdym razem i sprawia, że ronię łzy. Na prawdę, wszystkich zachęcam (to ROZKAZ!) do przeczytania tej historii ♥.♥

Online: PL/ENG Download: PL/ENG

 

2 Responses to “Pokażę Ci historię, która na zawsze pozostanie w Twoim sercu ~ one shot’y”

  1. Kirei_na_me Says:

    Większość już czytałam, ale dopiero teraz zapoznałam się z Camelot Garden (bardzo mi się podobała, nie wiem dlaczego nie mogłam powstrzymać się z porównywaniem do ksiązki- Mariny. Ale chyba moim faworytem jest Vampire to Shinigami.
    Tylko Todayoi mi się nie spodobało….ba….bardzo mi się nie podobało. Nie lubię takich, moim zdaniem, zbyt „wydumanych” mang.
    W każdym razie dziękuje za notatkę, zapoznałam się z kilkoma naprawdę dobrymi tytułami.

  2. Harumi Says:

    Ja nie czytam mang i na razie nie mam zamiaru. Ale jak kiedyś mnie najdzie ochota na one-shoty, to na pewno zerknę na Twoją notkę, bo Ci ufam we względzie mangowym :)))


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s